Uusi kohteemme: Kauppakeskus ITIS on varusteltu Aimo Park Easy kameraluennalla
Aimo Park vastaa nyt Helsingin Kauppakeskus Itiksen pysäköinnistä. Kyseessä on yksi pääkaupunkiseudun suurimmista pysäköintikohteista, jossa käytössä on Aimo Park Easy -kameraluentajärjestelmä, 1600 pysäköintipaikkaa, sähköautojen latauspisteet ja 2 tuntia ilmaista pysäköintiaikaa kaikille asiakkaille.
Kauppakeskus Itiksen pysäköintihallin operointi on nyt Aimo Parkin vastuulla. Itis on yksi pääkaupunkiseudun suurimmista kauppakeskuksista. Uusi kohde on erinomainen esimerkki vaativasta hallipysäköinnistä, jossa Aimo Parkin vahva osaaminen ja teknologiaosaaminen pääsevät oikeuksiinsa.
Itiksen pysäköintihalli on yksi pääkaupunkiseudun suurimmista, ja siellä on käytössä noin 1 600 pysäköintipaikkaa, useissa kerroksissa ja eri sisäänajoilla. Tällaisessa ympäristössä vaaditaan selkeää opastusta ja luotettavaa teknologiaa siksi Itiksessä toimii Aimo Park Easy -kameraluentajärjestelmä (ANPR), joka tekee pysäköinnistä vaivatonta ilman lipukkeita tai puomeja.
2 tuntia ilmaista pysäköintiä
Kauppakeskus Itiksessä asioiville asiakkaille on tarjolla 2 tuntia ilmaista pysäköintiä joka päivä. Tämä tekee vierailusta helppoa ja houkuttelevaa, oli kyse sitten nopeasta piipahduksesta tai pidemmästä ostosreissusta.
Latauspisteet sähköautoille
Loppuvuoden aikana tulemme asentamaan 50 latauspistettä Kauppakeskus Itiksen pysäköintihalliin. Laajennus tekee hallista entistä monipuolisemman ja on samalla merkittävä lisäys Aimo Parkin palvelutarjontaan Itä-Helsingin ja Vantaan suunnalla.
Maksutavat
Pysäköinti Itiksessä hoituu helposti useilla eri tavoilla. Suosittelemme ensisijaisesti Aimo-sovellusta, jolla pysäköinti käynnistyy ja päättyy automaattisesti ja pysyy hallinnassa koko ajan. Maksaminen onnistuu seuraavin tavoin Kauppakeskus Itiksessä:
- Aimo
- EasyPark
- Parkman
- 6 kpl maksuautomaatteja
- Jälkimaksu 48 tunnin kuluessa osoitteessa easy.aimopark.fi, jos maksaminen unohtuu poistuttaessa.

Erinomainen saavutettavuus
Itis sijaitsee Helsingin Itäkeskuksessa, ja se on helposti saavutettavissa sekä julkisilla että omalla autolla. Pysäköintihalliin on useita sisäänajoja Itäväylän ja Kehä I:n suunnista, ja alue on yksi Itä-Helsingin vilkkaimmista liikenteen solmukohdista.
Vahva operointiosaaminen näkyy
Aimo Parkin kokemus suurten ja teknisesti vaativien kohteiden hallinnoinnista näkyy Itiksessä laadukkaana asiakaskokemuksena. Moderni kameraluentateknologia, selkeät opasteet ja huolella toteutettu kokonaisuus varmistavat, että pysäköinti sujuu juuri niin kuin pitääkin.

Tervetuloa pysäköimään Itikseen!
Lue lisää uutisia
Mietitkö, mitä muuta meillä tapahtuu? Tutustu uutisosiossa uusimpiin tietoihin ja tarinoihin maailmastamme.